Genel

Kurt Dumanlı Havayı Sever

Birileri,sayın Erdoğan’la, sayın Dilipak’ın arasının açılmasını dört gözle bekliyordu.
Şimdilik kısmen başarmış gibi görünüyor. Kimse heveslenmesin ; benim bildiğim ve tanıdığım sayın Dilipak, asla sayın Erdoğan’ı AKP’lilerin ve istemezükçü muhalefetin insafına bırakmaz.Her türlü muhalefetin şerrine göğsünü siper eder.
ABD Başkan adayı, Joe Biden’nin İşbirliği yapacağı muhalefetin karşına bütün gücüyle her kesten önce o çıkar.
Birileri böyle bir mücahit düşmüşken bir daha kalkmasın, diye, yalan yanlış ne varsa hepsini Dilipak’ın üstüne yığalım ki altından kalkmasın, ondan kurtulalaım. Sayın Erdoğan’ı yavaş yavaş yalnızlaştıralım. Şimdiye kadar aşağı-yukarı 50 yıldır okçular tepesini terk etmeyen Dilipak, bundan sonrada terk etmeyeceğine inanıyorum. Ganimet’te gözü yok, düşmandan korkusu yok, bir iki gizli ve sinsi düşmanın sözüne ve yorumuna bakarak asla Dilipak’ı yalnız bırakmayacağız.
Başta sayın Dilipak’ın, sonra hepimizin AK Parti içinde çıkar ve menfaat için bulunan kimselerin olduğunu biliyoruz. Her iktidarın içinde menfaatçi kimselerin olması kaçınılmazdır, ama ispat edemiyoruz.Bütün sıkıntı burada.Merhum Erbakan Başbakan olarak iktidara geldiğinde, birileri ona:”Biz pazara kadar değil, mezara kadar seninle beraberiz.”
dediler .28 şubat’ta merhum Erbakan iktidarda düşünce, önce bunlar onu terk etti.Allah göstermesin Bir gün Sayın Erdoğan’ın iktidarı sona ererse onu ilk terk edenler, AK Part içindeki akp’liler olacaktır. Bizim gibi 50 yıldır birlikte yol yürüdüğümüz AK Partililer ölene kadar bir birimizi terk etmeyeceğiz.
AK Parti ile akp arasındaki farkı görmeyenler asla Dilipak’ı anlayamazlar. Sayın Dilipak, bundan sonra yanlış anlaşılmaması için daha dikkatli bir dil kullanması gerekir.
Sayın Cumhurbaşkanı R.T.Erdoğan’ı asla yalnız bırakmayacağız.Kış zemherinin ortasında görevi devraldı, bu zor zamanda, bu çok kötü alt yapının olduğu bir yerde, yapacağı tüm icraatların, Hz.Ömer’in uygulamalarının aynısı olsun demek ya cehalettir ya ihanettir. Hz.Ömer iktidara geldiğinde,adalete ve hakkaniyete dayalı bir sistem kurulmuştu. Hz.Resulullah (sav) ve Hz. Ebubekir (ra) gibi devlet adamlarının kurup dizayn ettikleri, hazır devletin başına geçince yaptığı icraat insanlar yaşadıkça hep anılacaktır. Hz.Ömer’in elindeki imkanların yüzde biri sayın Erdoğan’ın elinde yoktur. Buna rağmen yaptığı hizmetler takdire şayandır.Sayın Erdoğan’la ilgili herkes bir şeyler yakıştırır ve söyler.Bende derim ki: 1400 yıllık İslam tarihinde, kanaatime göre Hz.Ömer, Ömer İbni Abdul Aziz, Selahaddin-i Eyubi ve 4.sırada da sayın Recep Tayyip Erdoğan gelir. kabul edenler olur, etmeyenler olur. Herkes gördüğünü ve bildiğini söyler.
Ülkedeki pisliklerin ,tohumları yüz yıllar öncesinden ekilmiş, şimdi yeşeren o kötü otların hesabını, faturasını Sayın Erdoğan’a kesmek insafsızlıktır.Hele alnı secdeli biri, bu gerçekler orta iken Sayın Erdoğan’ı yalnız bırakarak desteklememesini akıl ve iz’anla izahı yoktur.
Şimdi birileri ellerini ovuşturarak,biz AK Partilileri birbirine kavga ettiriyoruz diyorlar. Kurt dumanlı havayı sever. Boşuna heveslenmeyin. Sizin bilmediğiniz İslam kardeşliği kardeş kavgasına engeldir.
Güzel insanların, dava adamlarının arasını açmak şeytan ve onun askerlerinin işine yarar.
Tüm kardeşlerime derim ki kardeş kavgasına taraf değil, kardeşler arasında ara bulucu olalım.
Kardeşleri barıştırmak Allah ve Resulünün emri, kavga ettirmek şeytanın işidir.

Hasan Yosunkaya/Eğitimci-İnsan hakları aktivisti

Hasan Yosunkaya/Eğitim Yöneticisi-İnsan Hakları aktivisti

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: