Genel

AYASOFYA CAMİSİNE NEFES ALDIRIN

Ayasofya bir Katedral olup daha peygamberimiz dünyaya gelmeden önce Hz.İsan’ın ümmeti tarafından yapılmış bir İslami eserdir.Malum İslam dini Hz.Adem ile başlamış günümüze kadar gelmiş ve kıyamete kadar devam edecektir.

İstanbul’un fethi sonrası Fatih Sultan Mehmet o günün parasıyla 55 BİN Dukka vererek satın alıp vakfiyesine devretmiş ve cami olarak hizmete açılmıştır.

Kimse demiyor ki 481 yıl cami olarak namaza ev sahipliği yapan bu mabed hangi akıl ne hakla bunu müzeye çevirdi? Maalesef bu camiyi namaza açalım mı açmayalım mı? tartışması yapılmaktadır.

Ne yazık ki kahire müftüsü Sisi gibi zalim ümeranın hoşuna gidecek bir açıklama ile İstanbul fethine işgal dedi ve Ayasofya’yı camiye dönüştürmenin doğru olmadığını söyledi ama ne mutlu ki Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Prof.Dr.Ali Muhyiddin Karadağı bu açıklamayı bir utanç lekesi olarak nitelendirerek tenkit etti. Dünya Müslüman alimler birliği başkanının bir Kürt olması da bizim için bir medarı iftihardır.

Sakın ola bunu Kiliseye yapılan bir müdahale olarak algı gibi düşünmemek lazım. İslam dini inanç hürriyeti konusunda hassastır, ülkemizde bir çok kilise var ve hiçbir Müslüman  kiliseye yan gözle bakmaz, bakamaz. Bu İslam bize verdiği terbiyesinin bir adabıdır.

Fetih sembolü olan Ayasofya camidir, bir an evvel ezan, sala, tekbir ve namaza açılmalıdır.

1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: